تصحیحات اتمسفری لندست ۹

بدون دیدگاه
null

حق کپی ویدیو مجاز نیست

مدت زمان ویدیو:

14 دقیقه

در جلسه:

ششم

مدرس دوره :

آرمان صمدی

در رسانه:
شبکه اجتماعی ما
null

مدرسه سنجش از دور بُزرگ ترین مرجع سنجش از دور ایران!

آنچه ارائه داده ایم کاربردی بوده است. مدرسه سنجش از دور یکی از بزرگترین مراجع سنجش از دور ایران به فعالیت خود ادامه می دهد.

آنلاین

باکیفیت

کاربردی

null

آرمان صمدی

علاقه مند به علوم سنجش از دور و سامانه های اطلاعات جغرافیایی می باشم. اعتقاد دارم که میتوان به صورت کابردی از این علوم بهره گرفت.

تصحیحات اتمسفری لندست ۹

اتمسفر یکی از مواردی بوده که همواره بر روی تصاویر ماهواره ای تاثیر گذار بوده است. روش های مختلفی برای تصحیح اتمسفری وجود دارد. اما به صورت کلی دو روش مطلق و نسبی وجود دارد. در روش های مطلق یک بالن در زمان تصویر برداری ازاد و برای تصحیح اتمسفری از آن استفاده میکنند. اما در روش ای نسبی اتمسفری را در زمان تصمیر برداری شبیه سازی میکنند. این روش ها نیز ار دقت خیلی خوبی برخوردار بوده است.

تصحیحات اتمسفری لندست ۹

در تصحیحات اتمسفری همیشه باید این نکته را مد نظر قرار داد که باندهای تصاویر ماهواره ای در محدوده پنجره اتمسفری قرار داشته که با حداکثر عبور از جو زمین همراه بوده است. لذا در فرایند تصححیات اتمسفری ما بیشتر با فرایند پخش سروکار داریم و حتما باید این مسئله مورد توجه عزیزان باشد. در این آموزش از روش های زیر برای تصحیحات اتمسفری استفاده شده است.

dark subtraction

quac atmospheric correction

آموزش تبدیل مقادیر به بازه ۰ تا ۱

آموزش بررسی رفتار طیی و اعتبار سنجی نتایج تصحیحات

البته لازم به ذکر است که میتوانید از روش FLAASH نیر استفاده کنید که در دوره آموزش جامع نرم افزار ENVI در مورد آن کاملا مطالب جامع ارائه شده است.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست