آموزش طبقه بندی تصاویر لندست ۹

بدون دیدگاه
null

حق کپی ویدیو مجاز نیست

مدت زمان ویدیو:

14 دقیقه

در جلسه:

نهم

مدرس دوره :

آرمان صمدی

در رسانه:
شبکه اجتماعی ما
null

مدرسه سنجش از دور بُزرگ ترین مرجع سنجش از دور ایران!

آنچه ارائه داده ایم کاربردی بوده است. مدرسه سنجش از دور یکی از بزرگترین مراجع سنجش از دور ایران به فعالیت خود ادامه می دهد.

آنلاین

باکیفیت

کاربردی

null

آرمان صمدی

علاقه مند به علوم سنجش از دور و سامانه های اطلاعات جغرافیایی می باشم. اعتقاد دارم که میتوان به صورت کابردی از این علوم بهره گرفت.

آموزش طبقه بندی تصاویر لندست ۹

طبقه بندی یکی از اصلی ترین روش های استخراج اطلاعات از تصاویر ماهواره ای است. در این آموزش با رو شهای مختلف طبقه بندی تصاویر ماهواره ای صورت گرفته است. طبقه بندی باید اصولی انجام شود و باید مراقب بود که از کدام روش استفاده میشود. در این آموزش روش های مختلف طبقه بندی و اینکه کدام روش بهتر است ارائه شده است. در مورد روش های طبقه بندی میتوانید مقاله کاربردی روش های طبقه بندی تصاویر ماهواره ای را مشاهده بفرمایید.

آموزش طبقه بندی تصاویر لندست ۹

اختصاص پیکسل های با مقادیر DN یکسان و یا رفتار طیفی یکسان به کلاس هایی خاص را طبقه بندی گویند. نتیجه طبقه بندی ایجاد تصاویر است که هر بخش آن پوشش خاصی از سطح زمین را ارایه می کند. برای نمونه کلاس آب، کلاس پوشش گیاهی، کلاس مناطق شهری و … می باشد. در طبقه بندی نظارت نشده کاربر بحز تعیین تعداد کلاس دخالتی در فرایند طبقه بندی ندارد. در این حالت به عنوان خروجی در نظر گرفته نشده است و بیشتر برای شناخت منطقه و شناسایی کلاس های ممکن برای طبقه بندی نظارت شده است. این روش ساده و بدون دخالت کاربر یعنی نمونه برداری است. در این روش بر اساس میزان و مقدادیر پیکسل ها و روایط ریاضیاتی بین آنها ابتدا خوشه بندی صورت گرفته و سپس هر خوشه به کلاس هایی تعمیم داده می شود.

یکی از متداول ترین روش های طبقه بندی طبقه بندی نظارت شده می باشد. در این روش کاربر نظارت کامل بر فرایند کاری داشته است. این روش میتواند خیلی تحت تاثیر توانایی کاربر باشد. با این وجود روش های مختلفی برای آن توسعه پیدا کرده است. در این روش کاربر ابتدا نمونه هایی برداشت کرده که خود برداشت این نمونه ها باید از پیکسل های خالص با توزیع، تعداد و پراکنش یکسان باشد. سپس بعد از برداشت نمونه ها، به نرم افزار کلاس بندی های خود را مشخص می کنیم.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست