محاسبه ۳۴ شاخص طیفی لندست ۹

بدون دیدگاه
null

حق کپی ویدیو مجاز نیست

مدت زمان ویدیو:

7 دقیقه

در جلسه:

هفتم

مدرس دوره :

آرمان صمدی

در رسانه:
شبکه اجتماعی ما
null

مدرسه سنجش از دور بُزرگ ترین مرجع سنجش از دور ایران!

آنچه ارائه داده ایم کاربردی بوده است. مدرسه سنجش از دور یکی از بزرگترین مراجع سنجش از دور ایران به فعالیت خود ادامه می دهد.

آنلاین

باکیفیت

کاربردی

null

آرمان صمدی

علاقه مند به علوم سنجش از دور و سامانه های اطلاعات جغرافیایی می باشم. اعتقاد دارم که میتوان به صورت کابردی از این علوم بهره گرفت.

محاسبه ۳۴ شاخص طیفی لندست ۹

شاخص ها روابط یا نسبت های بین باندی است که موجب شناسایی یک عارضه یا پدیده خاص بر روی تصاویر میشود. در شاخص ها از یک باند یا بیشتر استفاده میشود. شاخص ها چون از باندهای مختلف استفاده میکند حتما باید لحاظ کنید که تصححیات اتمسفری صورت بگیرد. شاخص ها یکی از خروجی های اصلی سنجش از دور است.

محاسبه ۳۴ شاخص طیفی لندست ۹

برای محاسبه شاخص های طیفی در داخل نرم افزار انوی میتوان از روش دستی و band Math استفاده کرد. در این روش باید خیلی مواظب باشید که از عبارت float برای نوشتن معادلات استفاده شود. توجه داشته باشید ما در حالت کلی دو نوع فرمت نوشتن داریم در حالت integer ما اعداد صحیح داریم اما چون شاخص ها نسبت است حتما باید از عبارت float  استفاده شود.

اما علاوه بر روش های بالا خود نرم افزار انوی بر اساس دستور Spectral Index میتواند برای تصاویر لندست ۹ حدود ۳۴ شاخص طیفی محاسبه کند و این شاخص ها در زمینه های مختلف پوششگیاهی، آب، برف، خاک و سبزینه گیاهی می باشد. توصیه میشود که حتما در داخل کارهای از این روش استفاده کنید.

البته برای علاقه مندان به نوشتن کد در داخل انوی یک منبع برای پیدا کردن توابع یا فرمول های شاخص  های مختلف در داخل ویدیو بهتون معرفی شده است. در این ویدیو حتی روشی برای نمایش رنگی  شاخص ها ارائه شده است و میتوانید از این روش ها استفاده کنید.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست