قطعا خیلی از ماها شده بخواییم که بررسی شرایط آب و هوایی قبل از مسافرت یا هر کار دیگری مورد بررسی قرار دهیم. در این مقاله میخوام ۷ تا سایت بهتون معرفی کنم که بتوانید شرایط اب و هوایی را مورد بررسی قرار دهید.


در این سایت ها شما میتوانید نقشه پوشش ابر، بارش، دما، فشار و سایر پارامتر های که  لازم دارید را مورد ارزیابی قرار دهید. در این مقاله تخصصی با ما همراه باشید که قراره نکات بسیار جذابی خدمت شما دوستان عزیز ارایه دهیم.


بررسی شرایط آب و هوایی

روش اول

سایت Ventusky

یکی از سایت های خیلی جالبی که به صورت ظاهری اطلاعات خیلی جالبی آب و هوایی ارایه می دهد سایت Ventusky است. در این سایت دما، بارش و … سایر پارامتر های نمایش داده می شود. مهم ترین مزیت این وبسیات ظاهر زیبای آن است. این سایت از مدل جهانی پیش بینی آب و هوا استفاده می کند.

سایت Ventusky نمایش نقشه آب و هوا

روش دوم

سایت Earth Null School

ابر رایانه ای که شرایط مختلف آب و هوایی مورد بررسی قرار می دهد و هر سه ساعت یکبار آپدیت می شود. این وبسایت یا این ابر رایانه از تصاویر NOAA برای این منظور استفاده میکند. سایت Earth Null School خیلی سایت جذابی است حتما یبار از آن بازدید کنید.

سایت Earth Null School پیش بینی آب و هوا

روش سوم

سایت NASA Global Precipitation Measurement (GPM)

سایتی که در زمان نزدیک به زمان حال، داده های بارش را ارایه می کند. در این وبسایت به محض دریافت اطلاعات آن را بر روی وبسایت قرار می دهند. حتما از سایت NASA Global Precipitation Measurement بازدید بفرمایید.

سایت NASA Global Precipitation Measurement (GPM)

روش چهارم

سایت Real-time Lightning Map

یکی از سایت هایی جذابی که رعد و برق را به نمایش دی می آورد سایت Real-time Lightning Map است. در این وبسیات به صورت آنی در مناطقی که رعد و برق به وجود می آید بر اساس بار ایجاد شده در اتمسفر آن را نمایش می دهد.

سایت Real-time Lightning Map

روش پنجم

سایت Temperature Anomalies

یکی از سایت های که در زمینه دمای هوا و دمای سطح زمین اطلاعات ارایه می دهد سایت Temperature Anomalies است. در این سایت از سال ۱۸۸۰ تا ۲۰۰۴ اطلاعات ارایه می شود.

سایت Temperature Anomalies

روش ششم

سایت Night Day Boundary

یکی از سایت های جذابی که مرز شب و روز را نمایش می دهد سایت Night Day Boundary است. در این سایت به صورت سه بعدی شرایط شب و روز را نمایش می دهد.

سایت Night Day Boundary

روش هفتم

سایت MeteoEarth

یکی دیگر از سایت هایی که اطلاعات بسیار با ارزشی را ارایه می دهد سایت MeteoEarth است. در این سایت دما، بارش، باد و … وجود دارد.

سایت MeteoEarth

برای دانلود این مقاله از فرم زیر استفاده کنید. و مقاله را به صورت رایگان دانلود کنید.

مقالاتی مرتبط

دانلود داده های هواشناسی

ممکن است مفید باشد

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام. از سایت بسیار کاربردی، با دید کارشناسانه و مهندسی شما بسیار سپاسگزار هستم. امیدوارم در ادامه راه شاهد پیشرفت بیشتر شما و موفقیت بیشتر شما باشیم. من نیز با توجه به زمینه مشترک فعالیتم، وظیفه خودم میدونم که صادقانه از شما تشکر کنم و هر کمکی از دست من بر بیاد در جهت پیشبرد اهداف سایت شما، با کمال میل و حس خوب حاضر به انجام هستم.
  ارادتمند شما
  مسلم راکی
  مسئول بخش جی ای اس سنجش از دور شرکت مهندسی مشاور دزاب
  و کارشناس جی ای اس اداره کل نوسازی مدارس استان خوزستان

  پاسخ
  • مدرسه سنجش از دور و جی ای اس
   بهمن ۱, ۱۳۹۹ ۱۶:۲۰

   سلام و احترام
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم
   امیدوارم که موفق و سر بلند باشید.
   اراتمند شما صمدی

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست