آموزش دانلود تصاویر ماهواره لندست ۹
آموزش دانلود تصاویر ماهواره لندست 9
اشتراک

آموزش دانلود تصاویر ماهواره لندست ۹

بدون دیدگاه
سنجش از دور

آموزش دانلود تصاویر ماهواره لندست ۹ منتشر شد و تصاویر ماهواره Landsat 9 در اختیار عموم قرار گرفت. این تصاویر جدید ترین تصاویر ماهواره سری لندست بوده که میتواند قابلیت های بسیار زیادی داشته باشد. این انتظار برای علاقه مندان به سنجش از دور زیاد بود و از امروز به بعد این تصاویر در کالکشن شماره ۲ در اختیار همه مردم قرار گرفته است. حتما باید به این نکته توجه کنید که تصاویر در کالکشن شماره ۲ منتشر خواهد شد و هنوز کالکشن شماره ۱ آن انتشار نیافته است. علاقه مندان به سنجش از دور این آموزش را از دست ندهید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

آموزش دانلود تصاویر ماهواره لندست ۹

تصاویر ماهواره لندست ۹ در سایت USGS در دسترس تمام دنیا قرار گرفت. این تصاویر ۵۷ هزار تا از تاریخ اکتبر سال ۲۰۲۱ تا فوریه سال ۲۰۲۱ در اختیار عموم مردم قرار گرفته است. این تصاویر بسیار با ارزش بوده و میتواند کاربرد های بسیار زیادی داشته باشد. این تصاویر قرار است که هر ۱۶ روز یبار از سطح زمین تصویر برداری کند. نکته مهم در مورد این تصاویر این است که قرار بر این است که در مدار لندست ۷ قرار بگیره و  همراه با تصاویر لندست ۸ سری زمانی آن را به ۸ روز کاهش دهد.

 

دانشمندان ناسا برای لندست ۹ ارزش بسیار زیادی قائل بوده و معتقد هستند که این ماهواره رکورد ۵۰ ساله لندست را خواهد شکست. تصاویر ماهواره لندست از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این تصاویر از سال ۱۹۷۲ تا به امروز به صورت پیوسته سطح زمین را مورد پایش قرار داده اند. این تصاویر دارای ارزش های بسیار زیادی از دیدگاه علوم طبیعی و سایر علوم است. شاید این تصاویر رزولوشن بالای سانتی متری نداشته باشد اما به جرئت میتوان گفت که ماهواره لندست  جز مهم ترین ماهواره های ناسا است.

اگر در مورد لندست ۹ سوالاتی دارید و در مورد باندهای آن و ویژگی های آن سوالاتی دارید میتوانید مقاله کاربردی معرفی لندست ۹ | landsat 9 را مطالعه بفرمایید و اطلاعات جامع در مورد آن بدست بیاورید. این ماهواره شباهت زیادی به لندست ۸ دارد اما از نظر هندسی و رادیومتریکی بهبود یافته است و نسبت سیگنال به نویز آن نیز بهبود یافته است. برای آنکه بهتر بتوانید درک درستی از کاربرد های ماهواره لندست داشته باشد در زیر کاربردهای عمومی ماهواره لندست ارائه خواهد شد.

کاربردهای ماهواره لندست

  • پایش  و شناسایی جنگل ها
  • پایش و شناسایی مناطق آبی
  • پایش و شناسایی بخچال ها و برف
  • بررسی خشکسالی ها در منطقه
  • بدست آوردن نقشه های موضوعی
  • بدست آوردن نقشه پوشش زمین و کاربری اراضی
  • بررسی جزایر حرارتی و دمای سطح زمین

در ویدیو بالا نحوه دانلود تصاویر ارائه شده است. برای دوستانی که علاقه مند باشند در زیر به صورت گام به گام همراه با تصویر نحوه دانلود تصاویر ماهواره لندست آموزش داده شده است. کاربران مدرسه سنجش ازدور میتوانند نظرات خود را در مورد این آموزش در داخل دیدگاه ها بنویسند.

مراحل آموزش دانلود تصاویر ماهواره لندست ۹

گام اول: ابتدا وارد سایت Earth explorer  شوید و در این سایت ثبت نام کنید.

سایت USGS
سایت USGS

 

گام دوم: در بخش search criteria منطقه مورد مطالعه و زمان مشخص کنید.

نحوه دانلود تصاویر لندست 9
نحوه دانلود تصاویر لندست ۹

 

گام سوم: در بخش Dataset در بخش کالکشن شماره ۲ لندست ۹ را انتخاب کنید.

تصاویر لندست 9 در کالکشن شماره 2
تصاویر لندست ۹ در کالکشن شماره ۲

 

گام جهارم: در بخش Result نتایج را دیده و میتوان بر اساس منطقه مطالعاتی تصاویر لندست شماره ۹ را دانلود کنید.

راهنمای دانلود لندست شماره 9
راهنمای دانلود لندست شماره ۹
, , ,

آخرین مقالات سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست