معرفی ۱۱ منبع دانلود داده های GIS

معرفی ۱۱ منبع دانلود داده های GIS | دانلود داده های جی ای اس | دانلود لایه های جی ای اس

برای انجام تحلیل های خود و دریافت اطلاعات مورد نیاز به تحلیل های خود، نیاز به داده ها اطلاعات دارید. امروز سایت ها مختلفی این داده ها و اطلاعات را ارایه میدهد.


در این آموزش هدف ارایه ۱۱ منبع برای دانلود داده های رستری و وکتور می باشد. این سایت ها ، به صورت کاملا رایگان این داده ها را ارایه میدهند.


معرفی ۱۱ منبع دانلود داده های GIS

سایت اول

سایت Esri Open Data Hub

امروزه یکی از بهترین منبع دانلود داده ها این سایت است. الان در حال حاضر چیزی حدود ۲۵۰۰۰ هزار داده رایگان در دیتابیس آنها ذخیره شده است و میتوانید از آنها استفاده کنید.


دانلود داده های رایگان جی ای اس

دانلود داده های رایگان جی ای اس


اطلاعات این وبسیات در قالب شیپ فایل، فایل گوگل ارث با بک گراند OSM ارایه می شود. بهتون پیشنهاد میکنیم حتما از این سایت بازدید کنید (https://hub.arcgis.com/search).


سایت دوم

سایت OpenStreetMap

قطعا همه شما نیز این سایت میشناسید. سایت OSM که اطلاعات بسیار با ارزشی در مناطق شهری در اختیار شما کابران محترم قرار می دهد. نکته جالب اینکه این داده ها توسط عموم مردم ایجاد و توسط همه قابل دانلود است.


دانلود داده ها در مناطق شهری

دانلود داده ها در مناطق شهری


برای مناطق شهری و استخراج عوارض شهری مانند خیابان ها، نقاط بانک ها و … این سایت یا داده های سایت OSM بهترین نمونه است (https://www.openstreetmap.org/).


سایت سوم

سایت Natural Earth Data

یکی از سایت های که برای بعضی از نقاط دنیا داده هایی را با دقت بالا ارایه می دهد این تصاویر برای کارهای کارتوگرافی مناسب است. حتما ی بازدید از این سایت بکنید شاید دیتاهای شما باشد (http://www.naturalearthdata.com/downloads/).


دانلود داده های کارتوگرافی

دانلود داده های کارتوگرافی


سایت چهارم

سایت USGS Earth Explorer

یکی از مشهورترین سایت ها در زمینه دادها رستری و تصاویر ماهواره سایت USGS است . در این وبسایت یکی از مهم ترین تصاویر یعنی سری لندست ارایه می شود (https://earthexplorer.usgs.gov/).


دانلود داده های لندست

دانلود داده های لندست


سایت پنجم

سایت NASA’s Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC)

یکی از سایت های جذابی که اطلاعات اجتماعی، اقتصادی، جمعیتی و محیط زیست را ارایه می دهد این سایت است. مباحث آلودگی نوری، جمعیت شهری و … مورد بررسی قرار می دهد (https://sedac.ciesin.columbia.edu/).


دانلود اطلاعات اطلاعات اجتماعی، اقتصادی، جمعیتی و محیط زیست

دانلود اطلاعات اطلاعات اجتماعی، اقتصادی، جمعیتی و محیط زیست


سایت ششم

سایت UNEP Environmental Data Explorer

یکی دیگر از سایت های که در زمینه محیط زیست اطلاعات ارایه می دهد این سایت است. در این سایت اطلاعات مربوط به آب و هوا، کیفیت آب و … وجود دارد (http://geodata.grid.unep.ch/).


دانلود داده محیط زیست برای GIS

دانلود داده محیط زیست برای GIS


سایت هفتم

سایت Open Topography

یکی از منابع داده های توپوگرافی با دقت بالا مخصولا با تاکید بر دادهای لایدار این سایت است. تصاویر آن دقت خوبی دارد و پیشنهاد میشود که یبار شده از این سایت یک بازدید کنید (https://opentopography.org/).


دانلود داده توپوگرافی

دانلود داده توپوگرافی


سایت هشتم

سایت NASA Earth Observations (NEO)

یکی از سایت های جذابی که داده های محیط زیست و آب و هوایی را با توان تفکیک زمانی بالا ارایه می دهد. توی این سایت اطلاعات آماری و آب و هوایی زیادی به صورت رستر ارایه می شود (https://neo.sci.gsfc.nasa.gov/).


دانلود داده های آب و هوایی

دانلود داده های آب و هوایی


سایت نهم

سایت Sentinel Satellite Data

یکی از سایت های است که اطلاعات با ارزش سری سنتینل را ارایه داده و اطلاعات به صورت لایه رستری در در دقت بالا ارایه می شود (https://scihub.copernicus.eu/dhus/#/home).


دانلود تصاویر سنتینل

دانلود تصاویر سنتینل


سایت دهم

سایت Terra Populus

یکی از سایت های جذابی که اطلاعات جمعیتی و سرشماری را ارایه می دهد. این سایت جالبه حتما یبار شده از آن بازدید کنید. البته این سایت داده های اقلیمی، کاربری اراضی را نیز ارایه می دهد (https://data.terrapop.org/).


دانلود داده های سرشماری و جمعیتی

دانلود داده های سرشماری و جمعیتی


سایت یازدهم

سایت  FAO GeoNetwork

یکی از سایت های جذابی که اطلاعات در رابطه با کشاورزی، امنیت غذایی و شیلات ارایه می شود (http://www.fao.org/geonetwork/srv/en/main.home).


دانلود داده از سایت FAO

دانلود داده از سایت FAO


محصولات مشابه

آموزش جامع دانلود تصاویر ماهواره‌ای

دانلود ۱۱ پارامتر اقلیمی

ممکن است مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست