داده های آنلاین زلزله
اشتراک

داده های آنلاین زلزله

بدون دیدگاه
سنجش از دور

اگر شما نیز دنبال داده های آنلاین زلزله میباشید! بهتون پیشنهاد میکنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید. زمین لرزه یا زلزله زمین لرزه نتیجه رهایی ناگهانی انرژی از داخل پوسته زمین است که امواج ارتعاشی را ایجاد می‌کند. زمین‌لرزه‌ها توسط دستگاه زلزله‌سنج یا لرزه‌نگار ثبت می‌شوند.


سایت های مختلفی وجود دارد که به صورت نقشه و آنلاین موقعیت مناطقی از دنیا که در داخل آنها زمین لرزه صورت گرفته است را نمایش می دهند. در حقیقت این سایت ها اطلاعات دستگاه لرزه نگار را دریافت کرده و در اختیار عموم مردم قرار می دهند.


سایت های ارایه دهنده داده های آنلاین زلزله

Seismology Lab

آزمایشگاه لرزه نگاری برکلی (BSL) اطلاعات خطرناکی را هنگام انجام تحقیقات ضروری ژئوفیزیک فراهم می کند. این وبسایت از سال ۱۸۷۹  اطلاعات زمین لرزه را ارایه میکند. حتما از سایت Seismology Lab بازدید کنید.


دانلود داده زلزله از سایت Seismology Lab
دانلود داده زلزله از سایت Seismology Lab

IRIS Station Monitor

این وبسایت به شما امکان می دهد زلزله های جهانی را در زمان واقعی پایش کنید، از ایستگاه های لرزه نگاری در سراسر جهان بازدید کنید و عناوین زلزله یا اطلاعات مربوط به منطقه را وب جستجو کنید. این سایت ظاهر بسیار زیبایی دارد. از سایت IRIS Station Monitor حتما یک بازدید کنید.


دانلود داده زمین لرزه از سایت IRIS Station Monitor
دانلود داده زمین لرزه از سایت IRIS Station Monitor

USGS

یکی از مهم ترین و معتبرترین سایت هایی که اطلاعات زمین لرزه را ارایه می دهد. سایت USGS است. در این وبسایت علاوه بر نمایش ظاهری آن میتوانید اطلاعات بسیار با ارزشی از عمق و مقدار زمین لرزه در قالب اکسل یا فرمت های دیگر دریافت کنید.


دانلود داده زلزله از سایت USGS
دانلود داده زلزله از سایت USGS

Earthquake Track

این سایت شامل اطلاعات مربوط به زمین لرزه ها از سال ۱۹۰۰ است. همچنین زمین لرزه های جدید معمولاً طی چند دقیقه در سایت ظاهر می شوند. اما نکته جالب ارایه اطلاعات آماری در سایت Earthquake Track است. حتما از این سایت یک بازدید کنید.


دانلود داده زمین لرزه از سایت Earthquake Track
دانلود داده زمین لرزه از سایت Earthquake Track

European-Mediterranean Seismological Centre (EMSC)

به دنبال تاسیس کمیسیون لرزه نگاری اروپا (ESC) ، مرکز لرزه نگاری اروپا-مدیترانه (EMSC) در سال ۱۹۷۵ تاسیس شد. این تاسیس با توجه به این امر مهم انجام شد که منطقه لرزه ای اروپا-مدیترانه یک فعالیت لرزه ای بالقوه خطرناک از خود نشان می دهد. در نتیجه ، به دلایل محافظت از جامعه و ارزیابی خطر زلزله ، لازم بود که یک هیئت علمی تعیین سریع (نزدیک به زمان واقعی) این زمین لرزه های مخرب را انجام دهد. تعیین سریع مکان زمین لرزه های با شدت کمتر نیز در نظر گرفته شد.


دانلود داده زلزله از سایت EMSC
دانلود داده زلزله از سایت EMSC

این مرکز در ۱ ژانویه ۱۹۷۶ فعالیت خود را در انستیتوی فیزیک دو گلوب استراسبورگ (IPGS) آغاز کرد و رسماً اساسنامه آن را در سال ۱۹۸۳ دریافت کرد. EMSC  در این وبسایت علاوه بر ناحیه مدیترانه سایر نقاط نیز پایش می شود. حتما از سایت EMSC یک بازدید کنید.


earth3dmap

یکی دیگر از سایت های که اطلاعات آنلاین زمین لرزه را ارایه میدهد سایت earth3dmap است. نکته مهم این سایت نمایش سه بعدی سطح زمین است.


نقشه زمین لرزه از سایت earth3dmap
نقشه زمین لرزه از سایت earth3dmap

Esri Earthquake

شرکت Esri نیز یک دیتابیس بزرگ در رابطه با نمایش و ارایه داده های زمین لرزه ارایه کرده است. حتما از این سایت بازدید کنید و از اطلاعات جامع آن استفاده کنید. برای دسترسی به این سایت Esri Earthquake کلیک کنید.


دانلود داده زمین لرزه از سایت Esri Earthquake
دانلود داده زمین لرزه از سایت Esri Earthquake

خلاصه

ما قبلا درارتباط با دانلود داده زمین لرزه و تحلیل آن در جی ای اس مطالبی را ارایه کردیم. اما در این مقاله سایت هایی معرفی میکنیم که به صورت آنلاین آن را نمایش می دهند. در زیر لیست از این سایت ها ارایه شده است.


  • Seismology Lab
  • IRIS Station Monitor
  • USGS
  • Esri Earthquake
  • earth3dmap
  • European-Mediterranean Seismological Centre (EMSC)

محصولات مشابه

تهیه نقشه زلزله در ArcGIS

, , , , ,

آخرین مقالات سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست