نمایش تصاویر گوگل ارث در ArcGIS
نمایش تصاویر گوگل ارث در ArcGIS
اشتراک

نمایش تصاویر گوگل ارث در ArcGIS

بدون دیدگاه
جی ای اس

خیلی وقتا لازم است تصاویر گوگل ارث در داخل جی ای اس فراخوانی کنیم. برای این کار چندین روش وجود دارد ما قبلا در آموزش فراخوانی تصاویر گوگل ارث در ArcGIS با یک تکنیک این را به شما آموزش داده بودیم. در نمایش تصاویر گوگل ارث در ArcGIS با کمک یک تکنیک جالب تر و راحت این امکان را برای شما فراهم میکنیم که از تصاویر مختلف برای تحلیل های خود استفاده کنید.

نمایش تصاویر گوگل ارث در ArcGIS

گوگل ارث یکی از منابع با رزولوشن بالا است که از نظر علمی با توجه به آرشیو بودن آن و نداشتن منابع قوی جز تصاویر سنجش از دوری شمرده نمیشود. اما با توجه به اینکه تصاویر رزولوشن بالا هزینه بردار بوده به ناچار گاهی وقتا ما مجبور هستیم که از گوگل ارث استفاده کنیم. اگر علاقه مند به دوره آموزشی گوگل ارث هستید میتوانید دوره آموزش رایگان گوگل ارث پرو را به صورت رایگان مشاهده کنید.

دانلود اکستنشن ArcBruTile
دانلود اکستنشن ArcBruTile

کاربرد های نمایش گوگل ارث در جی ای اس

شاید این سوال برای شما پیش بیاد که چرا ما باید اصلا از گوگل ارث استفاده کنیم. چه کاربرد هایی برای ما میتواند داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوال چندین مثال ارائه میشود. فرض کنید شما یک تصویر ماهواره ای را طبقه بندی کرده اید. تصاویر ماهواره ای برای اینکه صحت سنجی شود نیاز به تصاویر با دقت بالاتر دارد. در این حالت تصاویر گوگل ارث منبع خوبی است.
در مباحث تفسیر گوگل ارث بسیار با ارزش عمل میکند. هدف از گوگل ارث سفر به مناطق مختلف دنیا و دیدن نقاط مختلف است.در فرایند تفسیر هر عاملی که به درک منطقه کمک کند میتواند مفید باشد. تصاویر گوگل ارث این قابلیت را برای ما ایجاد کرده است.

از دیگر قابلیت ها امکان ترسیم عوارض و ویژگی های سطحی عوارض سطح زمین به کمک گوگل ارث است. ما میتوانیم یک زمین کشاورزی را با دقت بالاداخل گوگل ارث مشاهده کنیم و اندازه و موقعیت آن را به سادگی استخراج و آن را به صورت مکان مند داشته باشیم.

اکستنشن ArcBruTile

ما در این آموزش با استفاده از اکستنشن ArcBruTile قراره که به شما آموزش بدیم که چگونه میتوایند تصاویر گوگل و سایر سرویسهای گوگل و بینگ را به داخل آرک جی ای اس فراخوانی کنید. ما در اینجا نسخه های مختلفی را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد.
این اکستنشن بسیار راحت بوده و فقط کافیه اون رو دانلود و نصب کنید. بعد از نصب اکستنشن به محیط نرم افزار فراخوانی کنید و تصاویر مورد نظر لود خواهد شد. نکته مهم نیاز به نت می باشد که باید در دسترس باشد تا تصاویر لود شود.

دانلود اکستنشن ArcBruTile

برای علاقه مندان به این زمینه ما برای شما عزیزان ۳ نسخه قرار داده ایم. نسخه شماره ۲ و ۳ آن تا ورژن ۱۰.۸ را نیز ساپورت میکنند. اگر از نسخه پایین نرم افزار ArcGIS استفاده میکنید. حتما باید اکستنشن نسخه اول را نصب نمایید.

آخرین مقالات سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست