آیا میدانستید که میتوانید تصاویر دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ را مشاهده کنید. این تصاویر ۱۲ سال قبل تر از تصاویر سری لندست که در سال ۱۹۷۲ در مدار زمین قرار گرفته است، وجود دارد، تصاویر بسیار با ارزشی که میتواند بسیار کارامد باشد. بهتون پیشنهاد میکنم که این آموزش را از دست ندهید.

تصاویر دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰

خیلی وقتا خیلی از متخصصین تصاویر میخواستند که قدیمی باشد و بتوانند از آن در داخل پروژه های خود استفاده کنند. امروز میخوایم تصاویر بهتون معرفی کنیم که اسم آن این روزا خیلی مشهور است. یکی از سری ماهواره های جاسوسی که تصاویر آن مربوط به دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی می باشد. این تصاویر ۱۲ سال قبل تر لندست است که ارزش آن فوق العاده است. اسم این ماهواره است، کرونا (Corona) است.

تصاویر ماهواره CORONA

میتوان گفن که CORONA ماهواره نیست، اسم یک برنامه جاسوسی آمریکا بود که از سری ماهواره هایی تشکل شده است. از این تصاویر برای پایش شوری سابق و چن در دهه های ۱۹۵۸ تا ۱۹۷۲ مورد استفاده قرار میگرفت. این برنامه با پرتاب ماهواره WS-117L نیروی هوایی ایالات متحده در سال ۱۹۵۶ آغاز به کار کرد.

مشخصات ماهواره های CORONA

مشخصات ماهواره های CORONA

هدف اصلی این ماهواره ها جنگ و جاسوسی بود. این برنامه به صورت کلی ۸ ماهواره را شامل میشود که در تصویر زیر مشخصات آنها ارایه شده است. این تصاویر به صورت میانگین رزولوشن مکانی ۷.۵ متری داشتند اما در اواخر رزولوشن مکانی آنها بهبود بسیار خوبی پیدا کرد.

تصاویر CORONA برای ایران

با بررسی های صورت گرفته بخش های از شمال، غرب و مرکز ایران تصاویر آن وجود دارد. این تصاویر بسیار با ارزش است. این داده ها میتواند تغییرات کشور ما ایران را نماید دهد. در این تصاویر دریاچه ارومیه به خوبی دیده میشود و میتوان حجم تغییرات آبی آن را مشاهده کرد.

مناطق تحت پوشش تصاویر ماهواره ای قدیمی

مناطق تحت پوشش تصاویر ماهواره ای قدیمی

خلاصه

اگر دنبال تصاویر ماهواره ای خیلی قدیمی هستید بهره که ی سر به برنامه CORONA بزنید. این برنامه در قالب ۸ ماهواره جاسوسی از کشور چین و شوری تصاویری از نقاط مختلف دنیا دارد. این تصاویر بسیار با ارزش بوده و اهمیت زیادی خواهد داشت.

آموزش که میتواند برای شما مناسب باشد

آموزش جامع دانلود تصاویر ماهواره‌ای

ممکن است مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست